משחיז סכינים למטבח

גם השף הגדול ביותר וגם האבא שבדרך כלל מכין לילדיו ארוחות בוקר, יודעים כי סכין שאיננה חדה היא לא רק איננה שמישה היא אף יכולה להוות מטרד עבור המבקשים להכין אוכל. על כן כל בית בישראל גם אם הוא אלוף הזמנות הטייק אוואי לשנת 2020, חייב להחזיק לפחות משחיז אחד של סכינים למטבח ובכך להבטיח את היכולת לחתוך לא רק את העגבנייה בזמן, אלא גם לא להיפצע וכמובן לשמור על קצב חיתוך גבוהה. לכן במאמר הבא ניתן למצוא את סוגי המשחיזים השונים הקיימים כיום בשוק, בין אם מתבססים על אבני השחזה ובין אם בדרכים אחרות.

משחיזי סכינים למטבח – הסוגים השכיחים

מכשירים להשחזה של סכינים קיימים עוד מהימים בהם הומצאו הסכינים, שכן ללא היכולת להשחיז את הסכינים השימוש בהם עלול להיות קצר טווח. על כן אחת מצורות ההשחזה הוותיקות בעולם המטבח ובעיצוב הסכינים, היא לא אחרת מאשר אבן השחזה. אבן זו נו נחשבת לאחד מהכלים הוותיקים בעולם ההשחזה, כיום היא מגיעה בצורות שונות ובעיצובים שונים וכמובן כך המחירים. נוכל למצוא אבן השחזה החל משמונה שקלים ועד לאבני השחזה בעלות של מאות שקלים, עם תוספים וגדלים משתנים. הסוג השני והלא פחות שכיח הוא משחיז סכינים בצורת מוט, אשר מגיע גם הוא בסגנונות רבים החל השחזה עבור סוגים שונים של סכינים ועד לידיות אחיזה במגוון סוגים.

משחיזים מעולמות אחרים

תרבויות שונות משפיעות אחת על השנייה כל הזמן ומדינת ישראל נהנית בשנים האחרונות ממאכלים אסייתיים בכל המדינות והסוגים, ובשל כך המטבח הישראלי גם קיבל אליו לא מעט סכינים יפנים הדורשים גם כן תחזוקה שוטפת. לכן ניתן כיום למצוא מגוון של משחיזים יפניים בצורות רבות, החל ממשחיזים ידניים ועד למשחיזים בעלי חריץ להשחזה ייעודית לסכינים יפנים. משחיזים אלו מתבצעים בעיקר על ידי הרטבה שלהם והשחזה מדויקת, עם זאת ישנם גם משחיזים מיבשת אירופה אשר יכולים להיות יעילים לכל סוגי הסכינים. אחד מהמשחיזים הפופולריים כיום הינו משחיז יהלום, המאפשר דיוק לכל אורכו של הסכין בצורה יעילה וללא התאמצות יוצאת דופן.

סגור לתגובות.