למה אנחנו חיים בישראל?

אדם יכול לבחור לחיות  בכל מקום בעולם.  אנשים בדרכ בוחרים לפי שייכות תרבותית, דתית או בוחרים בצורה ריאלית – הם רוצים לחיות היכן שעושה להם טוב. למה אנחנו חיים בישראל, זו שאלה שלא אמורה כלל להעלות, אם היינו מרגישים בה טוב.

אני חושבת, כמו מיכאל לייטמן, שישראל היא המקום היחידי שבו אדם שואל כל יום מחדש – מדוע אני חי פה. מקום שדורש מאדם לבחור בו כל יום מחדש.

ארץ ישראל היא גן עדן. אדמה מגוונת מבחינה אקלימית. נראה כאילו כל העולם דחוס בתוך פיסת הקרקע הזעירה שלנו. וזה נכון עוד יותר לגבי האוכלוסייה. חזרנו לכאן מכל קצווי תבל, נציגים של כל עמי העולם כמעט ובכל צורה אפשרית אנחנו מאוד שונים. השאלה מדוע אנחנו צריכים לסבול את כל השוני, את כל האינדיבידואליות הזו, תמיד מציקה ואפילו בוערת.

חזרנו לפה בגופים אבל בליבנו  עדיין זוכרים בחום, לא משנה כמה המציאות בפועל הייתה שונה, כמה טוב היה המקום ממנו באנו וכמה אנחנו מיוחדים לעומת כל השאר, כאילו אנחנו בתחרות במקום להנות ביחד מהמגוון התרבותי, ו"מהמשפחה". בנוסף , הסיכון הבטחוני, סיר הלחץ הכלכלי והקיומי מבעבע תמיד. אז למה אנחנו ביחד פה במקום בברלין בשקט כלכלי ובשקט נפשי,רחוקים מכל הישראלים הרעשנים האלה שהם בודאי לא אני. האם השנאה לישראלים והאנטישמיות הם סיבה מספיק טובה שנחיה פה ביחד? האם זוהי הסיבה היחידה?

עם ישראל הוא עם מיוחד כי הוא נוצר לא בגלל קרבה משפחתית-שבטית כמו שאר עמי העולם אלא כאשר אברהם אבינו ושרה אמנו פתחו את אוהלם וקראו – בואו ללמוד ואהבת לרעך כמוך מהו – הגיעו אליהם אנשים מכל הסביבה, שונים ומשונים, זרים לחלוטין. בדיוק כמונו, הצאצאים שלהם.

הם הפכו לעם כשהם החליטו לצאת למסע להגיע לאהבת הזולת. הם הקימו עם שבסיס הקשר ביניהם הוא אידיאולוגי. והקשר הזה הוא החלק שחסר לנו היום.

לכולנו טבע אגואיסטי שרוצה לנצל ולשלוט  אבל כאשר אנחנו מחליטים בכל זאת להתקרב וללמוד לאהוב. לעם ישראל יש את השיטה לעשות זאת לרתום את כוח החיבור החיובי בטבע שיעזור לנו.

זוהי הסיבה שאנחנו כל כך שונים ואנשים קשים, כך נוצרנו מהטבע כי אנחנו אמורים להתחבר מעל לכל השוני בקשרים של אחווה ואהבה ובכך להביא לעולם את הדוגמא לחיים טובים ומאושרים.

כולנו חווינו, איך לפתע בישראל ברגעי מצוקה משתררת אווירה אחרת לגמרי בין האנשים. לפתע לא משנה כמה אנחנו שונים , כולנו מרגישים ללא מילים שאנחנו קשורים בלב ובנפש. ובכן זהו המצב שאנחנו אמורים להשיג בחיינו הרגילים. זו משימתנו והמתנה הגדולה שהטבע מבקש להעניק לנו ולכל בני האדם. להגיע לשלמות – לשלום בין בני האדם מעל לכל האגו , השוני והעצבים. הבחירה האמיתית שלנו היא אחד בשני, לחיות ביחד בארץ שלנו ולהביא אור גדול לעולם הזה.

סגור לתגובות.