נדל"ן בגרמניה אחרי הקורונה

מדינת גרמניה נחשבת לאחת מהעוגנים הגדולים של אירופה ולעיתים של העולם בכלל, יכולנו לראות זאת במשבר העולמי שהגיע ב2008 וכאשר לא מעט מדינות אירופה קרסו, גרמניה הייתה זו שנחלצה לעזרתם. המדינה בעלת 80 מיליון התושבים היא גם מדינה הקולטת לא מעט הגירה, סטודנטים ממדינות שונות ומליוני תיירים בשנה. כל אלו הופכים אותה גם לאחד מהיעדים הנחשקים בשכירת דירה באירופה, יחד עם ערים מאוד מפותחות כמו ברלין מינכן פרנקפורט ועוד. תוכלו למצוא לא מעט אופציות שונות להשקעה אשר יניבו לכם תשואתו שכמעט ולא קיימות בשוק הנדל"ן הישראלי, אך לאלו מכם אשר דואגים מתקופת הקורונה שבדיוק מסתיימת, ננסה להסביר לכם למה דווקא עכשיו זה הזמן להשקיע בגרמניה.

כלכלה חזקה

גם משבר הקורונה ביודק כמו במשבר שב2008 לא הצליח להפתיע את הכלכלה הגרמנית, וביחס לשאר המדינות בעולם מחירי הדירות שלה הצליח לשמור על מחירים שפויים. עליית מחירי הדירות בגרמניה הצליחה להיות מתונה בעיקר בגלל מדינת הרווחה הגרמנית, אשר היוותה רשת בטחון עבור לא מעט יזמים, משקיעים ואפילו אזרחים מן השורה. לכן גם כאשר שוק הדירות עבר תנודות קלות כמו עלייה ממוצעת בקנייה של דירות וריביות נמוכות אשר שמרו על מצב חיובי עבור השקעות נדל"ן. גם כיום לאחר משבר הקורונה תוכלו להיות סמוכים ובטוחים כי המדינה שהייתה לעוגן כלכלי ללא מעט מדינות אירופה, תוכל להיות המקום הבטוח עבורכם להשקעה גם במקרה של גלי קורונה נוספים.

מחירים ומיסוי

אחד היתרונות הבולטים בהשקעת נדל"ן בגרמניה לישראלים, הוא הסכם מניעת כפל מס בין ממשלת ישראל אל ממשלת גרמניה. ההסכם אמור להעניק למשקיעים ישראלים הטבות מס שונות, יחד עם הגנה מפני מיסוי בישראל ומיסוי בגרמניה. יחד עם זאת אחוזי המס מורכבים ממע"מ ומס רכוש, כאשר גובה המע"מ הוא בכל מדינות גרמניה והוא עומד על כ19 אחוז. יחד עם זאת תוכלו לקבל זיכוי על תפעול, עבודות תחזוקה וניהול שוטף של העסק על ידי זיכוי מע"מ. מחיר של מטר ממוצע בגרמניה משתנה מבית פרטי, וילה ומיקום כמובן. דירות בעלות 3 חדרים יכולות להתחיל ב3 אלף יורו למטר וגם לטפס עד ל9 אלף יורו. יחד עם זאת בערים המרכזיות המומצע אינו שונה בהרבה, כך שעל מטר בהמבורג תוכלו לשלם בין 2200 יורו לעד 6000 יורו.

סגור לתגובות.