נקודה של מבט

אני רוצה להגיד לו – תפסיק לחפש אחר הצדק ותתחיל לחשוב על האמת. לא מוצאת את המילים וגם כשהן עולות הן כמו רוח מתנדפות, אבל משב ועוד משב ומשהו זז שם. הם שלושה שותפים בגילאים זהים וחוץ מזה בכל השאר שונים ונבדלים. התקבצו למיזם הראשון כאילו משום מקום, האחד עפיפון נסחף עם הרוח; השני מחושב הבין שזה בטוח; השלישי מלא מעוף כישרון עם ביצים של בת יענה וכך נסחפו לתוך מה שנראה בעיני כהרפתקה.כמובן שכספים גדולים מושקעים בדבר, אבל זה לא עצם העניין. בניירת מוגדרים כשותפים שווים אולם בפועל כל אחד חושב שהוא טוב מהשניים. 

מנהיגות

האחד יוזם מתכנן מבצע מנהל; השני פוליטיקאי, סוחר ויודע איך חוסכים וממי להיזהר; השלישי נו, קיים. בין השניים מגשר מפשר וכך תמיד יוצא שזה מאשים את זה ואת הצדק לא מוצא. עברו כמה שנים ונאמרו גם לא מעט דברים טובים, נקשרו השלושה בקשרים עבותים, מוכרים בסביבתם כצוות תותחים, אך רגשי האשם מכרסמים בתוכם. ואני אומרת, אתה רוצה שלום? עזוב אותך מהצדק.

תראה את העולם, הצדק אף פעם לא היה בו קיים, אבל לנו לבני האדם צריך שתהא אחיזה, באמת, בנכון, שתיטע בנו ביטחון, שתפיח בנו תקווה, אז אנחנו מעמידים כל מיני מערכות, שעוזרות לחלשים ואנחנו נותנים תשלום דיפרנציאלי לאמהות עם ילדים ולזוגות צעירים, צדקה לפושטי יד ועניים וכל מיני כאלה דברים שממלאים אותנו בצדק, צדקה וחסדים מדומים. שיוצרים איזשהם סדרים חברתיים שאת מצפוננו משתיקים

וכך אנחנו ממשיכים, לדרוך על אחרים, להרוויח על החלשים, לשלוט בעולמנו ועל העולם.

ועכשיו הטבע ירד אל העם, בא לעזור לנו לסדר את כל הבלגן, אומר לנו – אתם רוצים להשלים, מה שעשיתי לא בצורה נכונה ויפה. אבל דווקא בכוונה תחילה. כל אחד חושב שהוא הצודק מכולם. במקום לעשות תיקון בתוכו, בתוך האדם. נתתי לכם וירוס. שיעור ישר לתוך המערכת, שהיא אינטגרלית ובהרמוניה מתנהלת ואיך שאתם מצוים בתוכה אינטגרלים הפוכים מבטן ולידה. ועכשיו גדלתם לאותו שיעור קומה, להיות שותפים שווים במערכת כולה. אז כך היא בנוייה: מחזקים וחלשים, מחכמים וטיפשים, מחרוצים ועצלנים ומכל כל הסוגים והמינים כי כך נבראו וכך נבחרו.

אתה חרוץ, חכם ומוכשר בשעה אחת מספיק עולם וחברך עצלן, כבד, לא בשכל רב ניחן ובכדי להשלים משימה "פשוטה" צריך הוא להרבה רוח והרבה זמן. ואיך תוכל לאמוד "יגיעה" שלעולם שונה ומשתנה אצל כולם ומה שעבורך פשוט וקל אצל השני מלחמת עולם. תעזוב את הצדק, חפש את האמת בתוכך, תברא אותו מאפס כל יום. פודקאסט מעניין על המנהיגות של כל אחד מאיתנו – https://podcast.radiosol.co.il/podcast/%D7%A2%D7%A8%D7%9F-%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A5-20-7-20

סגור לתגובות.