"כבד את אביך ואת אמך"

איך "כבד את אביך ואת אמך" הכלל הגדול בתורה קשור ליצירת ילדים מוצלחים?
בעולם בו האלימות גוברת והערכים משתנים, איך בכל זאת ניתן לגדל דור ראוי?

כשאנו מכניסים את ילדינו למסגרת חינוכית הציפייה היא שחוץ מהשכלה לימודית הילד יתחנך לחינוך מיוחד לערכים בסיסיים שילמדו אותו כבוד הדדי להוריו וחבריו ובכך ילמדוהו איך להסתדר בחברה אליה הוא נולד וגדל.
למרות הציפייה המציאות של ימינו מלמדת אחרת, רמות האלימות הגבוהות ביותר מגיעות ממוסדות החינוך, ורוב ההתאבדויות בקרב ילדים ובני נוער נבעו מסיבוכים חברתיים בתוך כתלי מוסדות החינוך.
מוסדות החינוך אינם מותאמים לבניית ערכים ומשימה זו נזרקת על ההורים.

מחקרים מראים שילדים לומדים ומחקים את בני גילם או ילדים שגדולים מהם ב3-4 שנים יותר מאת הוריהם, ובעולם שבו הילדים מחשיבים יותר את חיצוניות האדם מאשר את פנימיות האדם החזק הוא השולט והחלש נדחק החוצה אפילו אם ההורה אינו מודע לכך.
במסגרות החינוך הילדים רוכשים תסכול בדמות דוגמאות של תחרות בין אישית, העלבות והצקות, אתם אותם הדוגמאות הילדים לוקחים הביתה ומרביתם יוציאו את אותו התסכול בבית.
הכלל הגדול בתורה "כבד את אביך ואת אמך" כבר לא ממומש כמו בעבר הטוב והיפה.

בעוד שמרבית ילדינו נמצאים רוב היום לבד או במסגרת חינוכית יוצא מכך שלהורים כיום גם אם הם רוצים מאד אין כמעט השפעה בחינוך הילדים.
אך למרות חוסר ההשפעה בחינוך הילדים באופן ישיר על הילדים רק ההורים הם אלו שיכולים לשנות את החינוך ההשכלתי שהילדים מקבלים לחינוך ערכי השכלתי מתאים.
על ידי התאחדות הורים עם כלל ההורים האחרים, ניתן ליצור שינוי אדיר.
התאחדות ההורים יוצרת כוח שלא ניתן להתנגד לו, ועל ידו ניתן להעלות בקשה יחד להעלות בקשה לבניית תכנית חינוכית השכלתית מתאימה לימינו במוסדות החינוך שתשלב בתוכה את מעגל ההורים, מעגל בית הספר ומעגל החברים למוסד הלימודים.
על ידי חיבור של שלושת המעגלים הילד יתקל באותם הערכים בכל הסביבה שעוטפת אותו וישתנה בהתאם אליה.

בעולם בו רובוטים עתידים להחליף את מרבית בני האדם במקומות העבודה עלינו לבנות סביבה מתאימה לילדינו שיגדלו להיות מאושרים ומוצלחים באמת.
עלינו ללמד את הילדים איך להסתדר בחברה שהעתיד בה מראה שזמן פנוי לא יחסר לנו בה ומי שבכך יצטיין יחשב באמת למוצלח בחברה.

השינוי מתחיל בנו ההורים, נוכל להחזיר עטרה ליושנה בכך שניצור עבור ילדינו כר רך לחיים טובים ובכך נזכה בזכות ביישום פעיל של הכלל החשוב בתורה "כבד את אביך ואת אמך".

סגור לתגובות.