איך קונים ביטקוין? על קניית ביטקוין ועוד

ישנן מספר אפשרויות לרכישת ביטקוין בישראל. הדרך היקרה והאולי יותר פשוטה ואני אומר אולי כי אם אתם חושבים שפשוט תעשו העברה בנקאית או תשלמו בכרטיס אשראי אז ייתכן ותגלו שהבנק שלכם אינו אוהב את הפעולה הזו. היו מקרים של ישראלים שרצו למשוך סכום מזומן גבוה או לבצע העברות לרכישת ביטקוינים ונתבקשו על ידי הבנק לחדול מפעילויות אלו או שסורבו לחלוטין. מה שמראה שהכסף שחשבתם ששלכם בחשבון הבנק אינו בהכרח שלכם.

בכל מקרה הדרך הזו, בהנחה ואתם מעוניינים בה, היא לרכוש ביטקוין באתר ביט 2 סי או באתר ביטס אוף גולד. בשני האתרים הללו קיימת עמלה, באחד קטנה מהאחר ולרוב אותה עמלה מגולמת בשער הביטקוין.

האפשרות היותר מומלצת אך זו המחייבת אתכם לצאת מהמסכים שלכם היא לרכוש ביטקוין ישירות מאדם אחר שמוכר אותו, לרוב במזומן, משום שהיו מקרים של הונאות באמצעות העברה בנקאית. היינו אתם משלמים למוכר במזומן והוא מבצע העברה של הביטקוין מהארנק הדיגיטלי שלו לשלכם. אני מניח שהשיטה הזו מזכירה לכם עיסקאות מפוקפקות בסימטאות אפלים אך לרוב היא מתבצעת בצורה תקינה וללא בעיות. כמובן שתמיד עדיף לרכוש מאדם שקיבלתם עליו המלצה ממישהו אחר.

אז איך מוצאים את אותם מוכרים? קיימת קבוצת פייסבוק נוחה מאוד לשימוש ודי פעילה בכתובת: https://www.facebook.com/groups/439327062818235/?ref=gs&fref=gs&dti=350104865069248&hc_location=group באותה הקבוצה גם יש אנשים שתמיד דוחפים את קבוצות הטלגרם שלהם אך מכיוון שאיני חבר בה אז איני יכול לומר אם זהו מקום טוב או לא.

כמובן שניתן לרכוש גם באתרי המסחר הגדולים בחו"ל אך הפרוצדורה יכולה להיות יותר מורכבת מההרשמה ואישור ההרשמה והפרטים האישיים ועד להעברת הכספים, בחלק מהאתרים התמיכה עובדת נורא לאט וזמן התגובה או איטי באופן משמעותי. אך אם לדוגמא אתם מעוניינים לסחור או לרכוש מטבעות דיגיטליים אלטרנטיביים אזי לרוב תוכלו לעשות זאת רק באותם אתרים או לחלופין לרכוש ביטקוין באופן שציינתי למעלה ואז לעשות בו שימוש לרכישת אותם מטבעות באותם אתרים.

סגור לתגובות.