הדור האחרון

בני נוער רבים ברחבי העולם כולו חשים ריקנות גוברת. מעין תחושה של חוסר תכלית וחוסר חשיבות לדברים שהיו חשובים לדורות הקודמים כמו כסף, עבודה, לימודים, משפחה וכדומה. התופעה בולטת לעין ומייחסים אותה למספר רב של גורמים אך ישנו גורם אחד בלתי מעורער אשר מביא לתחושה החזקה הזאת שפועמת בקרב הדור הצעיר.
הסיבה המרכזית להרגשת הדיכאון, הריקנות וחוסר המשמעות שחשים רבים בגיל צעיר, היא השטחיות וחוסר החינוך האמתי. אף אחד לא לימד את הילדים והנוער מדוע אנו חיים ומהי מטרת העל בחיים האלו וכמובן כיצד להשיג אותה. ישנה תחושה שהכל ליד, מסביב ולא שמים את האצבע על הנקודה התכליתית, עבור מה הכל קיים ולמה.
הריקנות, השעמום וחוסר התכלית מביאים את בני הנוער למצבים קשים. החל ממחלות נפשיות פיזיות, לאלימות, פשעים והתמכרויות למיניהן. אלכוהול וסמים אינו דבר שכיח בקרב הדור הצעיר, והחברה הפכה זאת לדבר לגיטימי ורגיל. הנתונים לגבי אחוזי הדיכאון מדאיגים. הסטטיסטיקה מראה באופן מובהק כי חלה עלייה חדה במקרי הדיכאון והדכדוך בקרב בני הנוער ואף בקרב ילדים. נדמה שלא חסר שום דבר, יש טלפונים חכמים, פייסבוק, SMS, טאבלט, מחשב ושפע טכנולוגי. החומריות משגשגת אך נראה שזה לא מה שעושה את האדם למאושר ושמח. האדם זקוק למילוי נפשי, פנימי ושורשי. עד שלא נספק לדור הצעיר את אלו לא נראה שיפור כי אם ההפך.
הבעיה העיקרית היא שאנו, הדור הבוגר, לא מרגישים את החוסר והריקנות שמרגיש הדור הצעיר ולכן לא מוצאים איתם תמיד שפה משותפת ודרך להתחבר. כמו כן, מי שלא מרגיש את הריקנות הזאת ולא מבין מה פשר אותה הרגשה, לא יכול להבין ולעזור למי שכן חש זאת. הדור הבא הוא מתקדם יותר, חכם יותר ורגיש יותר. הדור הקודם בהשוואה אליו הוא כמו תקופת הדינוזאורים ביחס לעידן הנוכחי. הם מרגישים זאת ולכן לא פונים אל הדור הקודם כדי לקבל מענה אלא פשוט חיים עם הריקנות הגוברת.

מי אתה עם ישראל?

עם ישראל הוא לא עם!
מה? זוהי אמירה מתריסה, מה זאת אומרת? אנחנו לא עם ככל העמים? לא! עם ישראל עוד משורשו הינו אוסף של נציגים \אנשים שהגיעו מכלל האומות בבל ונענו לקריאתו של אברהם שקרא: "מי לה' אלי" כלומר כל מי יש לו נטייה לחיבור ולגילוי הכוח העליון שמנהל את כל המציאות- בואו נתאחד.
"אברהם אבינו היה הולך וקורא בשם ה' עד שהתקבצו אליו קהילה גדולה שנקראו 'אנשי בית אברהם' והיה הדבר הולך וגדל עד שנעשה קהל עדת ישראל." ("שם משמואל", פרשת האזינו)
זוהי אסופה של רצונות זכים המוכנים להתחבר שהגיעו מכל האומות- דבר מיוחד זה קיים עד היום בישראל אין לנו בסיס טבעי גנטי, תרבותי שמאגד אותנו אלא אנו אסופה של יהודים ממרוקו, פולין, תימן, אתיופיה, רוסיה ועוד…
הרב ד"ר מיכאל לייטמן –תלמידו של הרב"ש מסביר: "לאחר שאברהם ושרה אשתו השקיעו מאמצים רבים בהפצת שיטת התיקון, התארגנו סביבם אנשים וכך נעשתה קבוצת המקובלים הראשונה באנושות. מאוחר יותר קיבלה קבוצה זו את השם ישראל." (רב לייטמן, מגדל בבל הקומה האחרונה )
אם כן השאלה המתבקשת היא -מה כן קושר אותנו יחד אם לא ייסוד הטבעי ?
על כך ישנה תשובה ברורה בחכמת הקבלה ובכל כתבי המקובלים לדורותיהם והיא : יסוד אידאולוגי- רוחני כלל שמנהל את כל המערכת הנקרא: "ואהבת לרעך כמוך"- זוהי לא עצה ולא אמירה, לא משפט יפה ולא סגנון דיבור מימי קדם, זהו כלל -חוק המנהל את חיינו את המציאות של כולנו באנושות, באדם הפרטי ובמדינת ישראל, ממש כמו כוח המשיכה שהוא חוק הקיים בטבע, אשר אנו יכולים להשתמש בו בצורה נכונה, כך הדבר לגבי חוק התקשרות הכללית המנהל את חיינו, חוק זה פועל עלינו באופן אבסולוטי ועלינו לגלותו ולהבין כיצד לעבוד עימו על מנת להגיע לאיזון ולמימוש נכון המיטיב עמנו.
רב לייטמן :"כפי שמורה חכמת הקבלה. אברהם הבין כי כוח הטבע מחייב את כל בני האדם להגיע לאיזון עימו, וכי חוסר איזון עימו הוא המקור לכל סבל."
במידה שאנו היהודים מעברים את אותו הכוח החיבור שקיים בטבע לכל העולם רק אז אנו מממשים את עצמינו בצורה השלמה והופכים לעם ישראל כלומר דרך אהבת אחים- אהבת הזולת ומעל הרצון האגואיסטי אנו יכולים למשוך את כוח החיבור המאזן את היחסים בין בני ישראל ועובר לכל העולם.
"האומה הישראלית נתקנה כמין מעבר, שעל ידיהם יזרמו ניצוצי ההזדככות לכל המין האנושי שבעולם כולו. באופן שניצוצי ההזדככות הללו הולכים ומתרבים יום יום, כדמיון הנותן לאוצר, עד שיתמלאו לשיעור הנרצה, דהיינו עד שיתפתחו ויבואו לידי כך, שיוכלו להבין את הנועם ואת השלווה השרויים בגרעין של אהבת זולתו." (בעל הסולם, הערבות)

צחצוח שיניים

צחצוח שיניים לילדים, זה הדבר שדורש אולי הכי הרבה יצירתיות מהמבוגרים.. תסכימו איתי ששיטות ההפחדה למיניהן עובדות, לדוגמא אפשר להראות להם תמונות של מה קורה כשלא מצחצחים.. מפחיד כן.. אבל בינינו, השיטה עובדת לטווח קצר בלבד, ובד"כ הכסף שחסכתם על טיפולי שיניים עתידיים, זה כסף קטן לעומת מה שיקח פסיכולוג כדי לנקות את כל…

הורים וילדים

הורים וילדים, זה כנראה הקשר היפה ולפעמים גם המורכב ביותר שיש.. תראו למטה את הבאות הפנים, איזה עוצמות של רגשות הם מעוררים בנו, איך הם יסתדרו בחיים, ממש קובע, את מצב הרוח שלנו, והרבה מאוד מהשקט והשמחה שיש לנו בחיים.. אז בעצם, אנחנו כהורים רוצים את הטוב ביותר עבור ילדינו, שיקבלו את ההשכלה…

הדרך אל האושר

הדרך אל האושר, כמו שלמדתי מ"הנסיכה הקסומה" ו"סליפלס בסיאטל " מתחילה בבחירה נכונה שדל בן הזוג, אבל קודם כל, ברצוני להודות לך, שלחצתם על הלינק, אני פשוט חייב לחלוק את הסיפור הזה עם מישהו.. אז אלו ה60 שניות שלי על הדרך אל האושר. כל חיי חיפשתי אהבה,כמו זאת שראיתי בסרטי הנעורים שעליהם גדלתי בשנות…

סגור לתגובות.