חינוך בעזרת משחקים טובים

כל הורה רוצה בשביל ילדו את הטוב ביותר, כל הורה רוצה בשביל ילדו חינוך מיוחד שיפתח אותו לאדם מצליח.
מהרגע שנולד תינוק במשפחה נולד גם רצון אצל ההורים לפתח את אותו תינוק לאדם מצליח.
חנויות הצעצועים רוויים בשלל צעצועים שונים ומגוונים שצבועים בשלל צבעי הקשת ועל ידי פרסומים מכוונים שנמצאים בכל מקום אליו אנו נחשפים ההורים רוכשים צעצועים רבים, אך מהו הצעצוע שיתאים ביותר להתפתחות התינוק שלנו? מהם המשחקים הטובים לילדינו?
עלינו כהורים לחשוב על התפתחותו של התינוק שתכין אותו להסתדר בחברה בה הוא גדל ולכן לפני שאנו רוכשים צעצוע חדש כדאי שנבדוק את הצעצוע כך שיתאים למה שאנו כהורים רוצים לכוון את הילדים.

מחקר שנעשה באוניברסיטת מלבורן האוסטרלית מצא שילדים שמשחקים במשחקים פשוטים יותר הם גם ילדים פעילים ואנרגטיים יותר מילדים שמשחקים במשחקים חדישים וססגוניים שהמשחק בהם נוטה יותר למשחק יחידני וסטטי.
אומרת מומחית ש"צעצועים פשוטים מעודדים משחק משותף, דמיון ויצירתיות".
וילדים שרוכשים מיומנות של שיתוף עם ילדים אחרים יסתדרו טוב יותר בחברה מכאלו שלא רכשו.

אז איך ניתן לחנך את ילדינו למשחקים טובים? מסתמן שאם נצא מגבולות התרבות שנוצרה בשנים האחרונות שבה המשחקים הם ראוותניים, יקרים וסוליסטיים ברובם ונפתח מעט את הדמיון נוכל ליצור משחקים זולים מהנים לא פחות ואפילו יותר.
נוכל לקבוע עם הורים נוספים להתאסף עם הילדים בגינה הציבורית ולדרבן את הילדים לשחק יחד במתקנים הציבוריים.
נוכל ללמד את ילדינו איך ליצור מחומרי גלם משחקים ויצירות שונות.
ועם פיתוח נכון של אנשי מקצוע מתאימים נוכל להתאים גם את המשחקים הטכנולוגיים כך שניתן יהיה להשתמש בהם רק באינטראקציה נכונה עם ילדים נוספים.

בעולם בו אמצעים טכנולוגיים הופכים להיות המשחק המרכזי, ילדינו מאבדים את האפשרות ליצירת קשר בניהם ואם אנו כהורים רוצים ליצור עבורם מציאות יפה וטובה עלינו ליצור מצבים בהם הם יוכלו לרכוש מיומנויות לשיתוף פעולה בניהם, נוכל לעשות זאת בעזרת משחקים טובים ופשוטים.
והעיקר הוא שאנו ההורים נבין שזהו הדבר הטוב ביותר לילדינו.

סגור לתגובות.